Корзина
1306 отзывов
Безкоштовна доставка насосів Grundfos по Українікупити
+380679679446
+380503151516
УкраинаЛьвовская областьЛьвовул. Щирецкая 36, ТЦ «Будмаркет» №26
Интернет-магазин «Sanpid»
Корзина

Не лічильником єдиним . Чому в платіжках за опалення різні суми ?

Не лічильником єдиним . Чому в платіжках за опалення різні суми ?

Багатьом власникам квартир в будинках , де встановлені лічильники тепла , приходять платіжки з різними сумами за опалення . При цьому , здавалося б , житлова площа однакова , а рахунки можуть відрізнятися в кілька разів . Пробуємо розібратися .

У різних багатоквартирних будинках з лічильниками тепла за одну і ту ж площу опалення доводиться платити зовсім різні гроші. У кого-то за 3-х кімнатну квартиру площею близько 70 м.кв. рахунок за опалення становить 400 грн, у кого-то 550, а у кого-то 800. Все залежить від споживання тепла, адже в даному випадку розрахунок йде з урахуванням спожитих гігакалорій. Але чому ж виникає така різниця. Ми спробували розібратися в цьому разом з енергоаудиторів компанії «Київенерго» Сергієм Свистюк.

Як з'ясовується, причин тому може бути багато і кожен випадок необхідно розглядати індивідуально. Але всі ці причини можна розбити на 4 умовні групи:

1. Стан механізмів регулювання та автоматизації систем опалення та гарячого водопостачання. Необхідно з'ясувати, чи отримує будинок стільки тепла «не стільки дає постачальник», а скільки йому потрібно, тобто чи має можливість регулювати його надходження в залежності від потреб. Іншими словами, все гаразд і чи налаштований теплової вузол відповідно до потреби (проектної теплової навантаженні) ― це може бути як елеваторний вузол, так і інші регулюючі елементи, в т.ч. і насоси циркуляції, підмішування і т.п. У кого є автоматика на системах опалення та гарячого водопостачання (ГВП), той і платить менше. Якщо говорити про систему опалення, то це, перш за все, погодозалежне регулювання, а якщо ГВС ― регулятор температури і контур циркуляції.

2. Стан огороджувальних конструкцій (вікна, стіни, перекриття). Від того наскільки вони утеплені (відповідають нормативним показникам) залежать і тепловтрати, які в кінцевому підсумку враховуються тепловим лічильником як витрати на опалення. Таким чином, можна припустити, що навіть в невтепленому цегляному будинку витрата тепла на квадратний метр площі буде менше, ніж в будинку з бетонних блоків. А може бути і навпаки ― тут ще треба враховувати якість будівництва, яке, на жаль, має місце.

3. Стан опалення під'їздів. Опалюються вони чи ні. Якщо опалюються, то це також враховується в загальних свідченнях. Якщо не опалюються, то стіни квартир, які виходять на сходові марші, охолоджуються додатково, а це, знову-таки, втрати тепла, які вважає прилад обліку! Тому, не треба забувати, що під'їзд ― це місце, яке, начебто не належить до квартири кожного окремого власника, але за нього треба платити, прямим або непрямим шляхом. Хочеться сказати жителям ― ставитеся до під'їзду, як до своєї квартири.

4. Рівень комфорту в квартирах. Якщо температура в квартирі більше нормативного показника, то відбувається перевитрата теплової енергії, за який абсолютно необгрунтовано платять мешканці будинку. Якщо в квартирах холодно це означає, що будинок недоотримує тепло або його огороджувальні конструкції (стіни, вікна, двері) не в змозі утримати поставляється в квартири тепло.

У будь-якому випадку для відповіді на питання необхідно проводити аналіз всіх вищезгаданих факторів. Можливо, буде потрібно енергоаудит будинку, це вирішувати кожному власнику самостійно. Для цього необхідно звертатися в експлуатаційну організацію (ЖЕК, ОСББ), для з'ясування причин великої витрати енергії, а можна і в Київенерго. Як не дивно звучатиме для когось, але Київенерго робить таку послугу для своїх споживачів, оскільки зацікавлений в тому, щоб скарг було, якомога менше і щоб споживачі були в стані виправдано платити за ту кількість тепла, яке дійсно необхідно. Чим швидше ви це зробите, тим швидше зможете зрозуміти і усунути причини тепловтрат.

Источник  superdom.ua

Другие статьи