Корзина
1062 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Бесплатная доставка насосов Grundfos по Украинекупить
+380679679446
+380503151516
УкраинаЛьвовская областьЛьвовул. Щирецкая 36, ТЦ «Будмаркет» №26
Интернет-магазин «Sanpid»
Корзина

Як знизити витрати після підвищення ціни на газ. І де взяти гроші ?...

Як знизити витрати після підвищення ціни на газ. І де взяти гроші ?...

Зростання вартості газу для населення призведе до подорожчання опалення та гарячої води. Які практичні заходи українці можуть приймати вже сьогодні, щоб знизити витрати на опалення до початку наступного опалювального сезону.

Довгострокові наслідки підвищення ціни на газ до ринкового рівня для країни важко переоцінити. З одного боку, держава перестане дотувати тарифи для населення, і теплопостачальні організації зможуть інвестувати одержуваний прибуток в реконструкцію і підвищення енергоефективності комунальної інфраструктури. Іншими словами, вони зможуть якісніше проводити і доставляти тепло споживачам з мінімальними втратами. З іншого боку, вартість опалення для громадян буде неминуче зростати, оскільки ринкові умови впливають на неї так само, як на вартість інших споживчих товарів і послуг.

Газ на сьогоднішній день - безальтернативний і найбільш ефективний енергоносій для централізованого теплопостачання. Крім того, експерти не беруться однозначно стверджувати, чи є останнім підвищення ціни на газ для всіх категорій населення до 6879 гривень за тисячу кубометрів. Тому з економічної точки зору оптимальним рішенням для більшості громадян буде підвищення енергоефективності будинків і квартир. Якщо приміщення споживає і втрачає менше тепла, його власники, відповідно, за це тепло менше платять.

Але починати роботу з термомодернізації житла потрібно вже зараз, щоб встигнути до початку наступного опалювального сезону.

Планове і поетапне підвищення ціни на газ до 2017 року дало поштовх до розвитку ринку енергозберігаючих технологій в Україні. Сьогодні доступний широкий вибір технологій, рішень і обладнання які дозволять оптимізувати обсяг споживання тепла і скоротити його втрати в квартирі або будинку. Абсолютна більшість будівель, побудованих до 1993 року, споживають 210-240 кВт / м2 тепла в рік при європейських стандартах менше 100 кВт / м2. Крім того, в старих будинках системи опалення розбалансовані і нездатні знижувати подачу тепла при зміні температурних умов. А обладнання, що дозволяє регулювати інтенсивність і рівномірність подачі тепла в квартири, в них відсутня.

Тому першим кроком економного громадянина повинна бути оцінка стану свого житла на предмет того, скільки тепла воно споживає, а також які в яких саме місцях є тепловтрати, і як їх можна усунути. Тільки через дах, стіни і вентиляційне повітря будинок може втрачати 10-40% тепла.

Наприклад, власникам приватних будинків слід задуматися, чи якісно будинок утеплений, чи встановлені енергозберігаючі вікна та якісні двері, наскільки ефективний використовуваний котел, чи має система опалення можливість регулювати подачу тепла в кожну кімнату.

 

У мешканців багатоквартирних будинків прийняття необхідних заходів займе трохи більше часу. Мешканці будинків, в яких створені ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирних будинків) або ЖБК (житлово-будівельний кооператив), можуть колегіально прийняти рішення на засіданні правління та починати термомодернізацію будинку на власні або кредитні кошти. З огляду на більш масштабний, ніж в приватному будинку, обсяг робіт, до початку термомодернізації багатоквартирного будинку слід визначитися, які заходи проводити в першу чергу, щоб досягти економічного ефекту вже в сбліжайшем опалювальному сезоні. Практика показує, що найбільш поширеними стартовими заходами в такому випадку є установка індивідуальних теплопунктів з погодним регулюванням і балансування системи опалення всередині будинку.

Це дасть можливість знизити споживання тепла будинком мінімум на 30-35% а на в умовах м'якої зими на всі 50%.

Тільки після цього рекомендується утеплення зовнішніх конструкцій, і заміна вікон.

Суттєвий економічний ефект дасть установка терморегуляторів на радіаторах опалення. Ці пристрої дають мешканцям можливість автоматично регулювати температуру в кожній кімнаті, а також - використовувати для обігріву приміщення тепло, яке приноситься з інших джерел. Наприклад, якщо на плиті в кухні щось готується, терморегулятор це тепло використовує і відключає радіатор. Таким чином можна досягти 20-30% економії на опаленні тільки за рахунок роботи терморегулятора, адже утилізація одного градуса принесеної теплової енергії знижує споживання газу на 5-8%. Цей захід дасть відчутний ефект в грошовому еквіваленті для приватних будинків, а також мешканців багатоквартирних будинків, де є можливість встановити індивідуальний облік тепла.

Де брати гроші?

Термомодернізація будь-якої будівлі - процес, безумовно, витратний. Тому слід звернути увагу на державні і регіональні програми фінансування термомодернізації житла для ОСББ, окремих громадян і власників приватних будинків.

В першу чергу, це програма "Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження", в рамках якої три державні банки видають кредити населенню та ОСББ.

У них держава компенсує від 40-70% вартості енергозберігаючих заходів ОСББ і від 20% - приватним домовласникам.

Зокрема, компенсується тіло кредиту на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів - від теплоізоляції, дверей і вікон до матеріалів і комплектуючих для модернізації систем опалення.

Також, "Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження" підписало меморандуми на реалізацію спільних програм більш ніж з 170 місцевими адміністраціями. Ці програми дозволяють ОСББ компенсувати 40-70% тіла кредиту в рамках програми державного агентства, а 15-30% - за рахунок місцевих адміністрацій. Таким чином, об'єднання-замовник проекту термомодернізації будівлі може компенсувати за державний рахунок до 70% тіла кредиту. А іноді і більше.

Крім того, в Україні діє програма пільгового кредитування через недержавні банки енергозберігаючих заходів Європейського банку реконструкції і розвитку IQ energy ( "Ай-К" ю Енерджі ").

Існують і регіональні програми. Наприклад, в Києві міська адміністрація фінансує 70% вартості енергозберігаючих заходів, а ОСББ виділяє інші 30%.

Статистика використання кредитних коштів, доступних в рамках різних програм, показує, що, з одного боку, активність громадян, які бажають підвищити енергоефективність свого житла, зростає.

З іншого боку, багато громадян проходять лише половину шляху до досягнення економічного ефекту від термомодернізації будівлі.

Найбільш часто фінансуються з кредитних коштів заходи з утеплення приміщення: заміна вікон та дверей і прокладка ізоляційних матеріалів. Але якщо стоїть завдання досягти реальної економії витрат на опалення до наступного опалювального сезону, це можливо тільки при комплексному підході - з утепленням будівлі та модернізацією системи опалення, включаючи установку терморегуляторів.

При такому підході мешканці практично не відчують підвищення тарифів, оскільки компенсують їх зростання зниженням споживання тепла свого будинку. 

Джерело : delo.ua

Другие статьи