Каналізація в приватному будинку своїми руками
Будинок без зручностей сьогодні навряд чи когось влаштує. Навіть якщо це будинок у сільській місцевості. В будинок обов'язково повинна бути підведена вода, і отже, повинен бути забезпечений відтік використаної води, а так само фекальних мас. Каналізація в приватному будинку, для комфорту проживаючих у ньому людей, абсолютно необхідна.
Кожен погодиться, сьогодні водопровід і каналізація в будинку – зовсім не розкіш. Каналізація приватного будинку своїми руками – завдання цілком здійсненне, якщо підійти до справи зі всією серйозністю.
Насамперед, повинна бути складена схема каналізації.
Схема каналізації? Вона повністю залежить від плану будинку. У плані бажано передбачити, щоб приміщення, в які передбачено підведення води і відтік використаних вод (кухні, санвузли, ванні кімнати, пральні, душові), розташовувалися компактно.
Зручніше, якщо все сантехнічне обладнання будинку буде «прив'язана» до одного колектора, тобто, трубі, що веде у вигрібну яму або септик.
Якщо будинок має значні розміри, і передбачено наявність приміщень з підведенням води в різних (протилежних) частинах будівлі, то в цьому випадку схема каналізації повинна передбачати наявність двох (або більше) вигрібних ям або септиків.
Якщо будинок має кілька поверхів, і розміщення ванних, кухонь і санвузлів планується не тільки на першому поверсі, то необхідна буде установка стояків.
Проект каналізації приватного будинку повинен бути продуманий до дрібниць ще до початку будівництва. Якщо ви не є фахівців в цій області, то довірте розробити проект каналізації приватного будинку знає людині, інженеру відповідного профілю. Заплативши певну суму, ви уникнете в майбутньому значних матеріальних втрат, пов'язаних з виправленням помилок і недоліків в будівництві.
У проекті повинно бути враховано: кількість одиниць сантехнічного обладнання і способи подачі чистої води. Необхідно враховувати глибину залягання водоносних горизонтів і глибину промерзання грунту. Без цих знань не обійтися, проектуючи місце і глибину розташування вигрібних ям, септпков і фільтрів.
Пристрій вигрібної каналізації приватного будинку можливе лише там, де це не загрожує забрудненню ґрунтових вод.
Система каналізації приватного будинку
Система каналізації приватного будинку
-Внутрішня каналізація – це всі сантехнічні прилади (ванни, раковини, пісуари, унітази, біде, душові кабіни та ін ), стояки, відвідні труби, випуски з будинків.
-Зовнішня каналізація – це трубопроводи та очисні споруди (септики). Зовнішня каналізація в окремих випадках включає і насосні станції.
Зрозуміло, що система каналізації приватного будинку буде досить проста, якщо це – невеликий дачний будиночок. У цьому випадку змонтувати каналізацію в будинку своїми руками цілком реально. Якщо ж ви задумали будівництво котеджу з джакузі і басейном, то установка каналізації в приватному будинку без допомоги професіоналів буде досить проблематичною.
Монтаж каналізації в приватному будинку Починається, коли готовий фундамент, відбудовані стіни і будинок накритий дахом. Бажано, щоб вже були зведені міжкімнатні перегородки, буде простіше визначитися з розташуванням сантехнічного обладнання. А ось з настиланням підлоги поспішати не слід.
Визначаємося, де буде знаходитися вигрібна яма септик. Він повинен бути розташований недалеко від дороги, щоб до нього в будь-який момент могла під'їхати ассенизаторская машина, і на відстані 5-20 метрів від будинку.
Нижня точка вигрібної ями (септика) повинна розташовуватися на 0, 5 – 1 м нижче точки промерзання грунту.
Колектор, в який будуть стікатися фекальні рідини і відпрацьовані води, повинен розташовуватися під ухилом 0, 03 і залягати не дрібніше, ніж на глибину 0, 7 м Якщо ця глибина для вашого регіону лежить вище рівня промерзання, колектор необхідно утеплити, наприклад, шлаком. При виході з будинку, глибина залягання каналізаційних труб повинна досягати 1,7 – 2.0 м, а в Сибіру і північних регіонах ще глибше.
Труби можна використовувати чавунні. Але останнім часом перевага віддається пластмасовим.
При монтажі каналізації в приватному будинку труби, що становлять колектор, направляються розтрубами вниз, вставляясь одна в іншу. Стики герметизують просоченим цементним розчином повстю, порізаним на стрічки.
Глибину траншей прораховують заздалегідь таким чином, щоб стічні труби лягли на незайманий грунт. Він щільний, не просяде, отже, не буде ризику, що прогнеться труба, і в ній утворюється застій.
Для стояків і колекторів труби купуються діаметрів 100-200мм, так як вони по діаметру повинні перевершувати трубопроводи, що йдуть від сантехнічного обладнання. Як видно, установка каналізації в приватному будинку – справа далеко не проста. Каналізація в будинку буде працювати бездоганно в тому випадку, якщо будуть дотримані всі правила її монтажу, що базуються на елементарних законах фізики.
Навіть якщо дуже велике бажання побудувати каналізацію власного приватного будинку своїми руками, без порад фахівців не обійтися. Доведеться вивчати і спеціальну літературу, де детально описується, як зробити каналізацію будинку.
Приступаючи до будівництва каналізації в будинку своїми руками, запасіться терпінням і накопичите сили: вам доведеться викопати не один кубометр землі. Зате у вас буде привід пишатися своєю роботою, коли з'явиться можливість поніжитися в джакузі іл прийняти душ в душовій кабіні.
Вирішуючи, як саме зробити каналізацію будинку, корисно ознайомитися зі спеціальною продукцією, наявної у продажу: пластиковими септиками, накопичувальними бачками, багатокамерні каналізаціями. Установка такого обладнання допоможе полегшити монтаж каналізаційної системи і зробить її більш надійною і довговічною.
- Захист "конденсационника" від обмерзанняГазові конденсаційні котли набувають все більшого поширення завдяки економічності та високому ступені автоматизації роботи.Повна версія статті
- Опалювальна різноманітність - порівнюємо технологіїДля опалення вашого будинку можуть можуть застосовуватися різні джерела енергії. Поряд з традиційним газом ще може бути й альтернатива, така як тверде паливо або сонячна енергія. Для кожного з цих випадків існує свій «ідеальний рецепт» системи опалення.Повна версія статті